Degustační menu restaurací
Degustační menu restaurací

Degustační menu pro mlsné jazýčky

Degustační menu je gurmánským zážitkem pro všechny milovníky jídla. Na návštěvníky čeká nejen předkrm společně s hlavním chodem a dezertem, ale také i mnoho mezichodů . Druhy jídel jdou zvoleny tak, aby se k sobě chuťově hodily a doplňovaly se navzájem. Jejich kombinace návštěvníkům přináší naprostý gurmánský zážitek, na který budou vzpomínat velmi dlouho. Milovníci jídla a pití si tak mohou užít několik blažených hodin plných jídla či pití. Přidejte se mezi ně.

Degustace neznamená se doslova najíst a napít, ale ochutnávat různé pokrmy a nápoje, ke kterým byste se nikdy nemuseli ani dostat. Smyslem degustace je senzorická analýza pokrmů a nápojů. Důležitými smysly jsou tedy čich, zrak a chuť. Chuť se rozděluje na 4 základní směry, a to na sladkou, kyselou, slynou a hořkou. Každý vnímá chuť jinak. Zrak u degustace je také důležitým smyslem, neboť se říká, že se jí očima. Z části je to pravda. Kdybychom měli na talíři krásně nazdobený pokrm, který by byl bez chuti, pustili bychom se do něho. Kdyžto když na talíři vidíme jídlo, které je tam jen „pláclé“ nemáme kolikrát ani chuť jej ochutnat, přestože může být tento pokrm lahodný. A co se týká čichu, i tento smysl zde hraje důležitou roli. To, co nám krásně voní, nás přitahuje mnohdy více než pokrm bez vůně.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
náročné fyzicky
51%
rozhled
75%
vědomosti
71%
pro dospělé
98%
pro seniory
84%
štěstí
79%
relaxace
63%
zkušenosti
80%
zábavnost
82%
radost
58%
náročné psychicky
15%
pro děti
75%

Vlasta Kafková
pro seniory 83%
pro dospělé 100%
vědomosti 74%
rozhled 75%
náročné fyzicky 69%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.