Francouzská kuchyně
Francouzská kuchyně

Přeneste se do chutí francouzské kuchyně

Francouzi jsou velcí labužníci. Nejen v přípravě, ale také vaření a samotné konzumaci, věnují mnoho času. Dobré jídlo je základem francouzské kultury. Francie je proslavena svým výborným vínem, které Francouzi pijí snad ke každému druhu jídla. Také, když se řekne Francie, se většině lidí vybaví sýry, které většinou bývají ve formě dezertu. Francouzská kuchyně je velmi bohatá. Na talíři můžete obdržet mořské plody, ryby, masové výrobky, houby i bylinky. Je toho opravdu mnoho. Tzv. francouzské bagety jsou pro francouzskou kuchyni velmi důležitou součástí. Podávají se před jídlem, aby host neměl velký hlad a čekání na hlavní jídlo si mohl tak zkrátit. K bagetám bývá česneková pomazánka.

Každý region ve Francii, má své regionální jídlo. Jídla jsou odlišná, ale spojují je například žabí stehýnka a šneci. Šneci jsou oblíbenou pochoutkou nejen Francouzů, ale i turistů, kteří do Francie zavítají. Po naservírování se šneci vytahují párátkem a společně s kouskem bagety pomazané máslem, by měli putovat do úst. Poté by se měli zapít dobrým vínem.

Francouzská kuchyně je velmi pestrá. Vybere si i ten nejnáročnější gurmán. Jestliže toužíte po odhalení tajemství další z jedné evropské kuchyně, neváhejte vyzkoušet francouzskou kuchyni. Většina lidí si jí posléze zamiluje.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
radost
79%
časově náročné
87%
vědomosti
84%
dovednosti
88%
zručnost
80%
zkušenosti
79%
pro dospělé
86%
pro seniory
86%
zábavnost
75%
nadšení
85%
relaxace
71%
náročné fyzicky
12%

Lejla Vyskočilová
časově náročné 84%
vědomosti 84%
dovednosti 88%
zručnost 80%
radost 91%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.