Lanýžové pokrmy
Lanýžové pokrmy

Lanýžové pokrmy tak, jak jste je nikdy nejedli

Lanýže se převážně skládají z vody, stejně tak, jako ústřice. Jsou bohaté na proteiny a člověk se k nim musí „projíst“. Pokud sníte první lanýž, nic vám již nestojí v cestě k dalšímu ochutnání. Lanýž je kulinářskou odměnou pro velké gurmány. Lanýž patří mezi nejdražší suroviny na světě a jídlo, které obsahuje lanýže, má jedinečnou chuť. Pokrmy připravené z lanýžů, nejsou jídla, která by se měla konzumovat každý den. Spíše při výjimečných příležitostech. Ve Francii lanýže hledají prasata. V Itálii na to jsou vycvičení psi. Lanýž je houba, kterou nelze pěstovat. Dříve bylo lanýžů hodně, ale postupem času, kdy se je lidé naučili jíst, jejich počet klesl a ceny se zvýšila. Zhruba 100 000 korun zaplatíte za jedno kilo této delikatesy.

Lanýže se mohou podávat jak syrové, tak i tepelně upravené. Podávají se v oleji nebo ve speciální soli. Také se mohou podávat v sušené podobě. Lanýže mohou být kombinované například s vejci, sýry, ale také i se sardinkami či s máslem. Meze se nekladou. Mnoho Čechů si lanýže oblíbilo a pokrmy z lanýžů si připravují i doma. Vyzkoušejte tuto jedinečnou chuť sami a zjistíte, že lanýž je prostě nenahraditelný.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
časově náročné
67%
zručnost
74%
pro dospělé
100%
pro ženy
78%
vědomosti
77%
rozhled
78%
nadšení
60%
radost
71%
pro muže
33%

Miloslava hrabková
pro ženy 78%
pro dospělé 100%
zručnost 75%
časově náročné 66%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.